مدیرعامل مس‌سرچشمه:برگزاری جلسات آنلاین را گسترش می‌دهیم

چهارشنبه 29 مرداد 1399 ساعت 14:35:36
مس سرچشمه مجمع آنلاين

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه بر ضرورت توسعه و استقرار دولت الکترونیک تاکید کرد و گفت: برگزاری مجامع و جلسات مدیران و گردهمایی ها به صورت آنلاین (برخط) را در سایر بخش ها و زیر مجموعه های شرکت گسترش می دهیم.


«علی ارجمندی» در حاشیه مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه درباره برگزاری جلسات و مجامع عمومی به صورت آنلاین، گفت: این شیوه علاوه بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی، از نظر اقتصادی مقرون به صرفه و در راستای توسعه دولت الکترونیک است و باید در سطوح مختلف در تمام زیر مجموعه های مس سرچشمه نهادینه و گسترش داده شود.

مدیرعامل مس سرچشمه با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور اظهار داشت: اگر چه جان باختن حتی یک نفر از هموطنان تلخ و ناگوار است، اما ارتقا سطح آگاهی های بهداشتی و توسعه خدمات الکترونیک مانند برگزاری آنلاین مجامع عمومی و جلسات مدیریتی، از آثار مثبت دوران کرونا است.

وی بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغی ستاد ملی مدیریت و مقابله کرونا تاکید کرد و گفت: ما این دستورالعملها را در همه سطوح و رده های هلدینگ سرمایه گذاری مس سرچشمه، با دقت کامل رعایت می کنیم و برنامه ریزی کردیم چه در دوران کرونا و چه پس عبور از این بیماری هم، از فناوری نوین و زیرساخت ارتباطی موجود بهره گیری کرده و جلسات مدیران، مراسم ها، کنفرانس ها و حتی کارگاه های آموزشی را به صورت ویدیو کنفرانس و آنلاین برگزار کنیم .

 

تلاش می کنیم بازنشستگان دغدغه دریافت حقوق نداشته باشند

ارجمندی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه «مس سرچشمه یکی از بزرگترین شرکت های زیرمجموعه موسسه صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران است» گفت: ما موظف و مکلف هستیم با اتخاذ سیاست های مناسب و انجام سرمایه گذاریهای سودآور، هزینه های صندوق را تامین و حقوق و مزایای بیش از ۶هزار بازنشستگان این صندوق را پرداخت کنیم.

مدیرعامل مس سرچشمه ابراز اطمینان کرد که با روند کنونی و افزایش دارایی صندوق و تلاش شبانه روزی مدیران و کارکنان شرکت، بازنشستگان عضو این صندوق دغدغه ای بنام دریافت به موقع حقوق و مزایا در سالهای آتی نخواهند داشت.

مجمع عمومی سالانه شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه با حضور فیزیکی و محدود مدیران ارشد و مشارکت ۸۵ درصد از سهامداران شرکت به صورت آنلاین (برخط) در تهران برگزار شد.

در اين جلسه مديرعامل مس سرچشمه نقطه نظرات سهامداران را از طریق سیستم های ارتباطی دریافت و به تعدادی از سوالات آنها به صورت آنلاين پاسخ داد.

شیوع بیماری کرونا در کشور منجر به ابلاغ دستورالعملی شده است که مجامع عمومی شرکت ها با حضور حداکثر  ١۵ نفر برگزار شود و شرکتها امکان برگزاری مجامع و جلسات عمومی و تصمیم گیری ها و رای گیریها را به صورت الکترونیکی و آنلاین فراهم کنند.