كاهش 2هزار و 500 توماني قيمت دلار

سه شنبه 29 مهر 1399 ساعت 15:18:48
دلار ارز يورو صرافي بانكي

قیمت هر اسکناس دلار امروز (سه‌شنبه- ۲۹ مهرماه)، در صرافی‌های بانکی با افت ۲ هزار و ۵۰۰ تومانی به رقم ۲۸ هزار و ۲۰۰ تومان عقب‌نشینی کرد.

به گزارش سامانه مجامع آنلاين كشور، در ساعت ۱۳ و ۱۵ دقیقه امروز، صرافی‌های بانکی هر دلار را ۲۸ هزار و ۲۰۰ تومان فروختند، این در حالی است که نرخ خرید دلار در این صرافی‌ها با اختلاف حدود ۲ هزار تومانی ۲۶ هزار و ۲۰ تومان اعلام شده است.

قیمت فروش یورو نیز در صرافی‌های بانکی ۳۳ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شد که کاهش ۲ هزار و ۳۰۰ تومانی را نسبت به روز گذشته تجربه کرد. نرخ خرید یورو نیز ۳۱ هزار و ۳۲۰ تومان درج شد.

در سامانه سنا نیز در روز کاری گذشته، یورو به مبلغ میانگین ۳۶ هزار و ۱۰۱ تومان فروخته شد. دلار نیز با میانگین قیمت ۳۰ هزار و ۲۶۵ تومان به فروش رسید.

همچنین در سامانه نیما روز معاملاتی گذشته، قیمت فروش هر حواله یورو با میانگین قیمت ۳۱ هزار و ۶۴۰  تومان و قیمت فروش حواله دلار نیز با ۲۶ هزار و ۶۵۱ تومان ثبت شد.

البته نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی های بانکی و بازار متشکل ارزی متغییر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می کند. 

به گزارش ایرنا، نرخ دلار امروز در حالی به ۲۸ هزار و ۲۰۰ تومان رسیده که روز یکشنبه کانال ۳۲ هزار تومان را نیز فتح کرده بود که بیانگر ریزش حدود ۴ هزار تومانی قیمت این ارز در دو روز گذشته است.

نرخ ارز در بازار در حالی روند کاهشی گرفت که پیش از این کارشناسان بارها درباره ریسک سرمایه‌گذاری در این بازار به خریداران هشدار داده بودند و ریزش‌های قیمتی در دوره‌های گذشته را گواه بر نامطمئن بودن این بازار برای سرمایه گذاری دانسته بودند.

بانک مرکزی نیز در روز گذشته حدود ۷۵ میلیون دلار را به صورت اسکناس در بازار متشکل ارزی عرضه کرد که خریداران تنها حدود ۵ درصد این ارزها را خریداری کردند و ۹۵ درصد ارز عرضه شده تقاضایی نداشته است.