جمعه بازار تمبر افتتاح شد

جمعه 2 آبان 1399 ساعت 12:10:47
تمبر ارتباطات موزه

«جمعه‌بازار تمبر و فیلاتلیک ایران»، امروز برای اولین بار در موزه ارتباطات با حضور معاون وزیر ارتباطات افتتاح شد.

به گزارش روز جمعه سامانه آنلاین مجامع کشور، «رمضانعلی سبحانی‌فر» مدیرعامل شرکت ملی پست ایران، صبح روز (جمعه) پس از بازدید از نمایشگاه تمبری که در موزها ارتباطات در مراسم افتتاح شد، در آئین افتتاحیه این جمعه‌بازار گفت: پس از بازگشایی درب اصلی موزه ملی پست و ارتباطات، محلی را در داخل ساختمان به انجمن تمبر ایران اختصاص دادیم. افراد فعال در این انجمن جمعه‌ها خارج از موزه فعالیت می‌کردند که فضای نامناسبی بود. به همین دلیل با مناسب‌سازی فضایی در داخل موزه سعی کردیم به این افراد و بیش از آن به میراث فرهنگی کمک کنیم تا به واسطه کار آن‌ها فرهنگ غنی پست یکبار دیگر احیا شود و در تاریخ ماندگار باشد.

معاون وزیر ارتباطات افزود: این کار باعث می‌شود اسناد و مدارک فرهنگی ما در دید جهانیان قرار بگیرد. تمبر سفیر فرهنگی بوده که در گذشته بین انسان‌ها ارتباط برقرار می‌کرد و امروز با بازگشایی این جمعه‌بازار می‌خواهیم به این رویه عمق ببخشیم و آن‌را به آیندگان انتقال بدهیم.

مدیرعامل شرکت پست با تاکید بر در محل جمعه بازار نباید اوراق و اسناد تقلبی به مردم فروخته شود، افزود: این محل برای اولین بار در کشور افتتاح و سامان دهی شده است. این در صورتی می‌تواند تداوم پیدا کند که نظم موزه را برهم نریزد زیرا در این صورت دوباره برگزاری جمعه‌بازار لغو خواهد شد.

در این مراسم پرده‌خوانی تمبر از زمان هخامنشیان تا دوران معاصر نیز انجام شد.