ثبات قیمت‌ها در بازار طلا و سکه

پنج شنبه 30 مرداد 1399 ساعت 20:32:01
طلا سکه

بهای طلا و سکه در بازار روز (پنج‌شنبه) تغییر چندانی نسبت به روز گذشته نداشت، در این بازار سکه تمام بهار آزادی به بهای ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان فروخته شد.

با وجود ادامه کاهش قیمت انس طلا در بازار جهانی، در بازار طلای و سکه ایران امروز (پنج‌شنبه،  ۳۰ مرداد) برای دومین روز پیاپی قیمت‌ها در محدوده روز گذشته خودشان ثابت ماندند و تنها سکه بهار آزادی طرح جدید بود که افزایش ۱۰۰ هزار تومانی را در معاملات خود نشان داد.

امروز در ساعت ۱۴ و ۱۵ دقیقه بهای سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار سکه به قیمت ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش رسید.

سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز به ارزش ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار مبادله شد. نیم سکه به بهای پنج میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، ربع سکه به قیمت دو میلیون و ۹۷۰ هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی نیز با ارزش یک میلیون و ۶۹۰ هزار تومان معامله شدند.

بازار طلا هم امروز شاهد ثبات محدود قیمت‌ها بود و یک گرم طلای خام ۱۸عیار به ارزش یک میلیون و ۵۱ هزار تومان فروخته و هر مثقال طلا نیز با قیمت چهار میلیون و ۵۵۵ هزار تومان معامله شد.

اما در بازار جهانی، امروز انس طلا برای دومین روز پیاپی شاهد کاهش قابل ملاحظه قیمت بود و به قیمت یک هزار و ۹۳۱ دلار حدود ۶۰ دلار پایین تر از بهای روز گذشته، مبادله شد.