افزایش ۱۰۰ تومانی قیمت دلار و یورو در بازار ارز

پنج شنبه 30 مرداد 1399 ساعت 20:23:42
نرخ ارز دلار و یورو

بازار ارز روز (پنج‌شنبه) شاهد روند آرام افزایش قیمت‌ها بود. هر دلار در صرافی‌های بانکی امروز با قیمت ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان و هر یورو با بهای ۲۶ هزار و ۷۰۰ تومان فروخته شد.

قیمت ارزهای دلار و یورو امروز (پنج‌شنبه، ۳۰ مرداد) در صرافی‌های بانکی و بازار غیر رسمی حدود ۱۰۰ تومان افزایش قیمت داشت.

 بهای خرید و فروش هر دلار آمریکا در ساعت ۱۴ امروز در صرافی‌های بانکی، به بهای ۲۲ هزار و ۴۰۰ تومان خریداری و بهای ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته شد.

همچنین تابلوی صرافی‌های بانکی برای خرید و فروش یورو نیز مانند دلار شاهد افزایش بهای ۱۰۰ تومانی بود. به این ترتیب خرید یورو در این صرافی‌ها با قیمت ۲۶ هزار و ۶۰۰ تومان انجام شد و عدد ۲۶ هزار و ۷۰۰ تومان نیز برای فروش هر یورو در تابلوی این صرافی‌ها ثبت شد.

بررسی بازار غیر رسمی ارز نیز نشان‌دهنده روند مشابه با قیمت‌گذاری صرافی‌های بانکی است. بر این اساس قیمت خرید و فروش هر دلار آمریکا در ابتدای روز از نقطه‌ای که بازار روز گذشته کار خود را به پایان برده بود، یعنی محدوده قیمت ۲۳ هزار تومان آغاز شد. اما به تدریج با پیش رفتن بازار قیمت دلار با افزایشی ۱۰۰ تومانی روبرو شد و هم اکنون در محدوده قیمت ۲۳ هزار و ۱۰۰ تومان درحال معامله است.

 سامانه سنا نیز در روز کاری گذشته (۲۹ مرداد) برای فروش هر یورو مبلغ میانگین ۲۶ هزار و ۵۳۷ تومان و برای فروش دلار نیز رقم میانگین ۲۲ هزار و ۴۱۷ تومان ثبت شده بود.

در سامانه نیما نیز در روز معاملاتی گذشته (۲۹ مرداد)، فروش هر حواله یورو در این روز با میانگین قیمت ۲۳ هزار و ۸۴۳ تومان و هر حواله دلار با میانگین قیمت ۱۹ هزار و ۶۵۲ تومان انجام شد.