ادامه افزايش قيمت دلار در صرافي هاي بانكي

یکشنبه 27 مهر 1399 ساعت 13:57:35
دلار صرافي ارز

قیمت هر دلار آمریکا امروز یکشنبه (۲۷ مهرماه ۱۳۹۹) در صرافی‌های بانکی ۳۱ هزار و ۹۰۰ تومان به فروش رسید.

به گزارش سامانه مجامع آنلاين كشور ، در ساعت ۱۳ و ۱۰ دقیقه امروز، صرافی‌های بانکی امروز هر دلار را ۲۹ هزار و ۷۰۰ تومان خریداری کردند و به قیمت ۳۱ هزار و ۹۰۰ تومان نیز فروختند.

قیمت خرید هر یورو نیز امروز در صرافی‌های بانکی ۳۵ هزار و ۲۰۰ تومان و نرخ فروش آن ۳۷ هزار و ۵۵۰ تومان اعلام شد.

در سامانه سنا نیز در روز کاری گذشته (۲۴ مهر)، یورو به مبلغ میانگین ۳۶ هزار و ۴۲۳ تومان فروخته شد. دلار نیز با میانگین قیمت ۳۱ هزار و ۱۸۱ تومان به فروش رسید.

همچنین در سامانه نیما روز معاملاتی گذشته، قیمت فروش هر حواله یورو با میانگین قیمت ۳۲ هزار و ۹۷۹  تومان و قیمت فروش حواله دلار نیز با ۲۴ هزار و ۷۰۷ تومان ثبت شد.

البته نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی های بانکی و بازار متشکل ارزی متغییر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می کند.

بر اساس پیش‌بینی فعالان بازار، انتظار می‌رفت با تصمیم بانک مرکزی و عرضه ۵۰ میلیون دلار در بازار و افزایش سقف خرید صرافی‌ها در بازار متشکل، قیمت ارز کاهشی شود اما دلار در صرافی‌های بانکی از به مرز ۳۲ هزار تومان رسید و شماری از دلالان را ترغیب به افزایش خرید انواع ارز کرد این در حالی است که به اعتقاد برخی فعالان این بازار، افزایش بیش از حد نرخ دلار و سایر ارزها، دلیل اقتصادی و منطقی نداشته و هرلحظه امکان ریزش قیمت ها وجود دارد.