*چرا مجمع آنلاین؟

با افزایش شرکت های بورسی و رشد قابل توجه سهامداران در کنار توسعه بازار و تغییر مکانیزم خرید و فروش از دستی و تلفنی به آنلاین، سایر عملیات بازار نیز نیازمند همگامی و پذیرش تکنولوژی های جدید هستند. سهامداران مجمع را فرصتی برای دسترسی به آخرین اخبار در مورد وضعیت شرکت ها می دانند. مجامع شرکت ها محلی برای پرسش و پاسخ سرمایه گذاران از مدیران شرکت هاست. از سوی دیگر، حضور فیزیکی حتی در شهری مانند تهران دشوار است. همچنین هزینه برگزاری مجامع به شدت افزایش یافته و مجامع شرکت های پر سهامدار با ترکیب سهامداری توزیع شده، دشواری های خاصی برای رای گیری و تشکیل مجمع دارند. در عین حال که بعضا مدیریت مجامع شرکت ها ممکن است چالش برانگیز باشد. در نتیجه، ضرورت برگزاری مجامع به صورت آنلاین بیش از پیش احساس می شود.


*چه کسانی می توانند مجمع را به صورت زنده تماشا کنند؟

سهامداران هر شرکت می توانند با ثبت نام در سامانه و پس از احراز هویت، مجمع شرکتی را که در آن سهامدار هستند به صورت آنلاین ببینند. احراز خویت توسط مجموعه برگزار کننده مجمع انجام می پذیرد.


*آیا سهامدار یک شرکت می تواند مجمع شرکت دیگری را تماشا کند؟

خیر ، سهامدار صرفا می تواند مجمع شرکتی که خود در آن سهامدار است را ببیند. علت این تصمیم محرمانه ماندن اطلاعات شرکت ها و حریم خصوصی سهامداران می باشد.


*چگونه ثبت نام کنیم؟

سهامداران محترم ابتدا در بخش ثبت نام اطلاعات شخصی خود را وارد می کنند.

  • نام و نام خانوادگی
  • کد ملی
  • کد بورسی
  • شماره تماس

توجه داشته باشید که شماره ای که وارد می کنید باید مورد تایید سازمان مذکور باشد. پس از تایید قوانین و مقرررات سایت کد فعالسازی از طریق پیامک برای کاربر ارسال می گردد. پس از فعالسازی کاربر با نام کاربری که همان شماره تلفن سهامدار می باشد و رمز عبوری که انتخاب نموده می تواند وارد سایت شود.