سامانه مجامع آنلاین کشور یک محصول بومی و به روز می باشد که بر اساس نیاز سنجی مجموعه های داخلی، طراحی و توسعه داده شده است. این محصول به شرکت ها توانایی برگزاری مجامع خود را به صورت آنلاین می دهد.

سرویس مجامع آنلاین در برگزاری مراسم های رسمی شرکت و مجامع آنها تاثیر بسیار مطلوبی دارد به نحوی که علاوه بر صرفه جویی بسیار در زمان، انرژی و هزینه ها این امکان را به  برای سهامداران شرکت فراهم می آورد تا از نقاط مختلف کشور و حتی هنگام سفرهای خارجی بتوانند در آن شرکت نمایند. برپایی انواع مجامع در طول سال برای شرکت های بزرگ معمولا نیاز به حضور اکثریت سهامداران دارد و باید برای حضور آنها برنامه ریزی های مختلفی از جمله انتظامات، پذیرایی و ... را صورت داد. در حالیکه برگزاری مجمع آنلاین علاوه بر صرفه جویی در وقت، نیروی انسانی و هزینه، شرایط بسیار مناسبی را برای برگزار کنندگان و شرکت کنندگان فراهم می کند. 


نحوه استفاده از سامانه

سهامداران محترمی که قصد حضور در مجامع آنلاین را دارند ابتدا باید در سامانه ثبت نام کنند. ثبت نام با وارد کردن اطلاعات شخصی از جمله نام، نام خانوادگی، کد ملی، شماره تلفن و کد بورسی صورت می پذیرد. پس از ثبت نام و در صورت تایید اطلاعات وارد شده از سوی سازمان برگزار کننده مجمع کد فعالسازی برای کاربر ارسال می گردد.

در زمان برگزاری مجمع سهامداران محترم می توانند پس از ورود به سامانه با دریافت لینک پخش زنده مجمع را به صورت آنلاین ببینند. ویژگی مهم این سامانه اینست که به سهامدار امکان ثبت رای می دهد و برگزار کنندگان می توانند به صورت آنلاین رای گیری کنند. همچنین امکان طرح پرسش به صورت زیرنویس وجود دارد و سهامداران می توانند پرسشهای خود را در مجمع مطرح نمایند.