مدیرعامل افق کوروش: کرونا باعث شد مجمع عمومی را آنلاین برگزار کنیم

یکشنبه 23 شهریور 1399 ساعت 00:23:12
مجامع آنلاین کرنا افق کوروش

مدیرعامل افق کوروش گفت: شیوع کرونا باعث شد مجمع عمومی دیرتر و به صورت آنلاین برگزار شود، اما تلاش می کنیم در اولین فرصت ممکن سودسهام را به سهامداران پرداخت کنیم.

«امیرخسرو فخریان» در حاشیه مجمع عمومی سالانه فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش درباره تصمیمات اتخاذ شده در جلسه امروز اظهارداشت:  جلسه مجمع مانند  سالهای گذشته پیش رفت و‌ همه موارد قانونی که در دستورکار بود، انجام شد.

مدیرعامل افق کوروش افزود: در این جلسه مجمع مباحثی همچون تصویب سود، عملکرد شرکت، انتخاب بازرس و حسابرس مجموعه، پاداش هیات مدیره و کمک‌های بلاعوض مورد بحث و بررسی قرارگرفت.

وی خاطرنشان کرد: مجمع عمومی تقسیم سود ۵۰۰میلیاردتومانی را تصویب کرد که به هر سهم ۵٠٠ تومان پرداخت خواهدشد.

فخریان گفت: مباحث مربوط به اقدامات آتی شرکت نیز ارائه شد که نشان می داد کارها به‌خوبی در حال پیشرفت است و روند توسعه شرکت در ۶ ماهه نخست سال ۹۹بسیار مثبت و قابل قبول بوده است و امیدواریم پایان این سال نیز عملکرد مطلوبی را به سهامداران این شرکت ارائه کنیم.

فخریان درباره برنامه های توسعه افق کوروش خاطرنشان کرد: میزان توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کشور ما پایین است، تقریبا ۱۰ تا ۱۲ درصد سهم خرده فروشی در فروشگاه های زنجیره ای داریم، اما امیدواریم که بتوانیم این سهم را توسعه دهیم.

 

توسعه فروشگاه های افق کوروش را دنبال می کنیم

فخریان بازار ایران را بازار بزرگی توصیف کرد و گفت: فضا برای فعالیت اقتصادی در کشور گسترده است؛ و ما مانند سال های گذشته برنامه های توسعه فروشگاه های افق کوروش  را دنبال می کنیم.

مدیرعامل افق کوروش عنوان کرد: برای استفاده از حق امتیاز برند و نام و عنوان «افق کوروش» پتانسیل خوبی در کشور وجود دارد، امسال در توسعه این بخش بیشتر تمرکز داریم و بیشتر فعال خواهیم بود.

وی درباره استفاده از ربات هایی که موجودی کالاهای فروشگاه ها را رصد می کنند، گفت: باتوجه به گستردگی و تعدد فروشگاه های افق کوروش در شهرهای مختلف ایران، گاهی اعلام می شود «در یک فروشگاه یک کالا موجود نیست» که علت یابی آن عدم زمان بر است.

مدیرعامل افق کوروش افزود: برای رفع این مسأله نرم افزاری طراحی شده است که قبل از صفر شدن موجودی آنرا شناسایی می کند و اکنون این مشکل در حال رفع شدن کامل است.

فخریان درباره زمان پرداخت سودسهامداران این شرکت نیز توضیح داد: مجمع عمومی افق کوروش سال گذشته در خردادماه برگزارشد و از اول تیرماه ٩٨ نیز سودها را پرداخت کردیم؛ اما امسال بخاطر شیوع کرونا مجمع عمومی دیرتر و آنلاین برگزارشد، اما تلاش می کنیم در اولین فرصت ممکن سودسهام را به سهامداران پرداخت می کنیم.